Szakdolgozat, záróvizsga

Szakdolgozat

Az oklevél megszerzéséhez a hallgatónak FOSZK képzésen záródolgozatot, alapképzésen (BSc) szakdolgozatot, mesterképzésen (MSc) diplomamunkát, kell készítenie.

A záródolgozat/szakdolgozat/diplomamunka készítésének célja, hogy a hallgató tanulmányi ideje végén önállóan oldjon meg egy – a szak jellegének megfelelő – összetett feladatot, s ezzel bizonyítsa, hogy a képzési célokban megfogalmazott követelményeknek megfelelő szakmai ismeretekkel és jártassággal rendelkezik, tájékozott a szakirodalomban.

A szakdolgozat/diplomamunka-feladat lehetőséget ad a hallgatónak az önálló alkotó tevékenységre, továbbá arra, hogy szakterületének egyes részei közötti lényeges összefüggésekről, valamint az ezekkel kapcsolatos gyakorlati műszaki-gazdasági követelményekről bemutassa ismereteit.

A szakdolgozat/diplomamunka készítésének szabályai:

Kérjük, hogy mindenek előtt gondosan olvassa át dolgozatkészítésre vonatkozó hivatalos előírásokat az Óbudai Egyetem Tanulmányi ügyrendjében: https://uni-obuda.hu/szabalyzatok/2-az-obudai-egyetem-szervezeti-es-mukodesi-szabalyzata/iii-kotet-hallgatoi-kovetelmenyrendszer/16-az-obudai-egyetem-tanulmanyi-ugyrendje/

Kérjük, hogy a dolgozat felöltésével és a plágiumellenőrzéssel kapcsolatos információkat is tanulmányozzák át a Neptun portálon: https://neptun.uni-obuda.hu/szakdolgozat

Hallgatóink a témaválasztással, és a szakdolgozattal kapcsolatos kérdéseikkel az Intézet munkatársainkhoz is fordulhatnak.

KIP – Nyomtatott média, csomagolástervezés és technológia specializáció esetén:

Csillagné Kiss Mariann
mestertanár
Telefonszám:+36 (1) 666-5964
E-mail:kiss.mariann@rkk.uni-obuda.hu
Cím:1034 Budapest, Doberdó út 6. (D.1.59 szoba)

Tiefbrunner Anna
c. egyetemi docens, mestertanár
Telefonszám:+36 (1) 666-5984
E-mail:tiefbrunner.anna@rkk.uni-obuda.hu
Cím:1034 Budapest, Doberdó út 6. (D. 1.60. szoba)

KIP – Minőségirányítási rendszerfejlesztő specializáció esetén:

Dr. Gregász Tibor
egyetemi docens
Telefonszám:+36 (1) 666-5723
E-mail:gregasz.tibor@rkk.uni-obuda.hu
Cím:1034 Budapest, Doberdó út 6. (D.257. szoba)

Feladatlappal, Neptun adminisztrációs kérdések esetén:

Béres Lászlóné
igazgatási előadó
Telefonszám:+36 (1) 666-5961
E-mail:beres.gyorgyi@rkk.uni-obuda.hu
Cím:1034 Budapest, Doberdó út 6. (D.1.62. szoba)

FeladatHatáridőkFelelős
Nyári államvizsgaTéli államvizsga
Szakdolgozat témák kiírása a Neptunbanoktóber 15.március 15.intézeti felelős, témavezető
Téma kiválasztása, feladatlap előzetes kitöltésenovember 30.április 30.hallgatók
Szakdolgozat végleges feladatlapjának kiadásamárcius 31.október 31.hallgatók,
intézeti felelős, témavezető
Irodalmi rész leadása (vagy a szakdolgozat 50%-os elkészültének bemutatása, leadása) regisztrációs hét végeregisztrációs hét végehallgatók
Beszámoló a vizsgálati részbőlirodalmi rész beadása után 6 héttelirodalmi rész beadása után 6 héttelhallgatók
A szakdolgozat teljes anyagának leadása az intézeti témavezetőnek (a kézirat leadása) végleges beadási határidő előtt 4 héttelvégleges beadási határidő előtt 3 héttelhallgatók
Végleges leadási határidőmájus 15.december 15.hallgatók

A dolgozatkészítéssel kapcsolatos formai előírások a letölthet dokumentumok között találhatók.

A minőségirányítási rendszerfejlesztő specializáció hallgatókra a Tanulmányi ügyrendben meghatározott formai követelmények vonatkoznak.

Letölthető dokumentumok


Záróvizsga

A hallgató tanulmányait felsőoktatási szakképzésben, alap- és mesterképzésben, és szakirányú továbbképzésben záróvizsgával fejezi be. A záróvizsga az oklevél megszerzéséhez szükséges ismeretek, készségek és képességek ellenőrzése és értékelése, amelynek során a hallgatónak arról is tanúságot kell tennie, hogy a tanult ismereteket alkalmazni tudja.

A záróvizsgára bocsátás feltételei:

  • végbizonyítvány (abszolutórium) megszerzése;
  • a bíráló által elfogadott szakdolgozat, illetve diplomamunka.
  • nincs a hallgatónak az Egyetemmel szemben fennálló fizetési kötelezettsége.

A záróvizsgával kapcsolatban minden félévben szervez az intézet konzultációt és elővédést. Ezek részleteit, és aktuális időpontját a hírek között találják az érdeklődők.

A záróvizsga menete

Záróvizsgákat egy évben két alkalommal szervez az Intézet: télen január utolsó és február első hetében, nyáron pedig június utolsó hetében és július elő hetében. Az adott szemesztert követő záróvizsga időpontokról a hírek között találhatnak információt a hallgatók.

A záróvizsga két részből áll:

  • a szakdolgozat védése
  • záróvizsgatétel húzást követő szóbeli felelet.

A hallgató a Záróvizsga Bizottság előtt – ppt. prezentáció formájában – ismerteti szakdolgozatát kb. 10 percben. A prezentáció kötelező, melyhez eszközöket (számítógép, projektor) az Intézet biztosít. A Záróvizsga Bizottság elnöke, valamint tagjai kérdéseket tesznek fel a szakdolgozattal kapcsolatban, figyelembe véve a szakdolgozat bírálatát is. A kérdésekre a hallgatónak felkészülési idő nélkül kell válaszolnia.

A Záróvizsga Bizottság vizsgáztatja a hallgatót a megadott témakörökből ezeket az adott szak tantervei tartalmazzák. A hallgató tételeket húz, amelyek kidolgozására 30 perc felkészülési időt kap témakörönként.

Egyszerre csak egy hallgató vizsgázhat, párhuzamos vizsgáztatás nem lehetséges.

A Záróvizsga Bizottság elnöke – az adott bizottságnál azon a napon – vizsgázó jelöltek eredményeit köteles szóban kihirdetni. A záróvizsga eredményének, az oklevél minősítésének meghatározása a HKR-ben foglaltak szerint történik. A záróvizsgára vonatkozó további részletes szabályok az Óbudai Egyetem Hallgatói Követelményrendszerében találhatóak: https://uni-obuda.hu/szabalyzatok/2-az-obudai-egyetem-szervezeti-es-mukodesi-szabalyzata/iii-kotet-hallgatoi-kovetelmenyrendszer/1-az-obudai-egyetem-hallgatoi-kovetelmenyrendszere/

Könnyűipari mérnök képzés BSc záróvizsga tételsorok:

Könnyűipari mérnök képzés MSc záróvizsga tételsorok: