Üzemlátogatás a székelyudvarhelyi Infopress Group nyomdájában

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Karának székelyudvarhelyi kihelyezett képzésén tanuló, első évfolyamos könnyűipari mérnökhallgatók október 13-án üzemlátogatáson vettek részt az Infopress Group nyomdájában. A cég a képzés egyik stratégiai partnere Székelyudvarhelyen.

A látogatás célja az volt, hogy a hallgatók megismerkedjenek a nyomdaipar korszerű technológiájával és folyamataival, és betekintést nyerjenek a modern termelő üzem logisztikai és technológiai folyamataiba.

A csoportot Szabó-Bencző László operatív igazgató fogadta, aki  bemutatta a céget és annak tevékenységét valamint a technológiai folyamatokat. Az üzemlátogatáson Balázs Zsolt negyedik évfolyamos hallgató segédkezett.

A hallgatók megtudták, hogy az Infopress Group egy több mint 25 éves múltra visszatekintő, több mint 100 főt foglalkoztató nyomdaipari vállalkozás. A cég 1990-ben jött létre, a Székelyudvarhelyen megjelenő helyi újság nyomdájaként. A következő évek során a vállalkozás fokozatosan modern nyomdává nőtte ki magát, melynek szakterülete a magazinok és a nagy példányszámú reklámkiadványok nyomtatása.

Dr. Oroszlány Gabriella a székelyudvarhelyi képzés kari koordinátora, a látogatócsoport vezetője elmondta: „A látogatás nagyon fontos lehetőség a hallgatóink számára több szempontból is. Az üzemlátogatás során a hallgatók megismerhetik az adott iparág, vagy vállalat működését. Ez segít, hogy jobban megértsék a tanultakat, és hogy jobban felkészüljenek a munkaerőpiacra, de az üzemlátogatás ösztönözheti is a hallgatókat, és segíthet nekik abban, hogy elkötelezettebben tanuljanak”.

Dr. habil. Koltai László dékán a kapcsolatépítés szempontjából értékelte a látogatást, amikor elmondta, hogy: „Nagyon hálásak vagyunk az Infopress Group-nak a lehetősségért. Kiemelt fontosságú minden ilyen alkalom, mert az üzemlátogatás során a hallgatók lehetőséget kapnak arra, hogy kapcsolatba lépjenek a szakemberekkel. Ez a kapcsolatépítés előnyös lehet a jövőbeni munkakeresés során”.

A program során a résztvevők megtekinthették a nyomda különböző részlegeit, beleértve géptermeket és a nyomdagépeket, a kötészeti üzemet és a csomagolóüzemet. A hallgatók megismerkedtek a nyomtatás folyamatával, a nyomdagépek működésével és a különböző nyomdai termékek előállításával.

A látogatás végén a hallgatók kérdéseket tehettek fel a nyomdavezetőnek és a munkatársaknak.

A programot a résztvevők nagyon pozitívan értékelték. A hallgatók úgy nyilatkoztak, hogy a látogatás során sok újat tanultak a nyomdaiparról, és hogy a látogatás hozzájárult ahhoz, hogy jobban megértsék a nyomtatási folyamatot. Az egyik hallgató úgy fogalmazott: „Nagyon érdekes volt megismerni a nyomdaipar technológiáját. Sok új dolgot tanultam. Köszönöm a lehetőséget, hogy megnézhettem a nyomdát. Nagyon hasznos volt a látogatás.