Intézetünk támogatásával új tudományos eredményeket tárt fel a papír-nyomda és csomagolóipar számára a doktorjelölt

A Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézet támogatásával, sikeresen védte meg doktori disszertációját az Óbudai Egyetem Anyagtudományok és Technológiák Doktori Iskolájában Angeli Eliza 2023. október 17-én, Budapesten. a hallgató témavezetői Dr. Szentgyörgyvölgyi Rozália és Dr. habil. Koltai László, a Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar oktatói voltak.

Angeli Eliza „Solvent retention of cellulose based packaging materials”, című disszertációja a papír és a papíralapú nyomtatott csomagolóanyagok oldószermaradék-tartalmának vizsgálatára összpontosított. A kutatási eredmények új lehetőségeket nyitnak meg a papír-nyomda és csomagolóipar számára.

A doktorjelölt a kutatás során olyan új eljárásokat dolgozott ki, amelyekkel jelentősen javítható retenció érték. Ez lehetővé teszi, hogy a papírt olyan alkalmazásokban is használják, ahol korábban nem volt alkalmas, például speciális élelmiszercsomagoláshoz.

Angeli Eliza disszertációja számos új eredményt tartalmaz, amelyek jelentősen hozzájárulhatnak a papír-nyomda és csomagolóipar fejlődéséhez. A kutatási eredményeket a doktorjelölt már több nemzetközi konferencián is bemutatta, és a jövőben további publikációkban fogja ismertetni.

A doktori védésen a bizottság elnöke Prof. Dr. Borsa Judit, a Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar professor emeritája volt. A bizottság tagjai voltak még Prof. Dr. Böröcz Péter, a Széchenyi István Egyetem egyetemi tanára, valamint Dr. habil. Novotny Erzsébet, c. egy. docens, ANY Biztonsági Nyomda Nyrt vezetője, Prof. Dr. Juvancz Zoltán DSc ny. egyetemi tanár, Dr. Kokasné Dr. Palicska Lívia az Innovatext Textilipari Műszaki Fejlesztő és Vizsgáló Intézet Zrt. vezérigazgatója és Dr. habil Tóth Tünde a Budapesti Műszaki Egyetem docense. A titkári feladatokat Dr. Horváth Richárd egyetemi docens látta el.

A bizottság egyhangúlag elfogadta a doktorjelölt disszertációját, és a doktori fokozat odaítélését javasolta az Egyetemi Doktori Tanácsnak.

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karának Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézete elkötelezett a papír-nyomda és csomagolóipari tudományos kutatások terén. Az intézet kutatói számos olyan projekten dolgoznak, amelyek hozzájárulnak a papír-nyomda és csomagolóipar fejlődéséhez.

Az intézet kutatási területei közé tartozik a papír és a papíralapú csomagolóanyagok fejlesztése, a nyomtatás technológiája, valamint a csomagolási anyagok újrahasznosítása. Az intézet kutatói számos nemzetközileg elismert folyóiratban publikálnak, és rendszeresen részt vesznek hazai és nemzetközi konferenciákon.

Az intézet kutatói a jövőben is folytatják a kutatásaikat, és azon dolgoznak, hogy új megoldásokat találjanak a papír-nyomda és csomagolóipari ágazat számára. Ehhez a szakmai törekvéshez kapcsolódott Angeli Eliza kutatási munkája is.