Újra lendületben – Óbudai Egyetem Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézetének oktatói felkészültek az új tanévre

Bár a tantermek még üresek, de az RKK Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézetének oktatói már javában készülnek az új tanévre. Az intézet oktatási kínálata a nyomda-, csomagolás- és papírtechnológia, az informatika-multimédia és a minőségirányítási szakterületeket öleli fel.

Az oktatók a tárgyi tudás átadásán túlmenően arra is törekednek, hogy hallgatóikat a gyakorlati életben is sikeresek legyenek. Ennek érdekében szorosan együttműködnek a hazai és nemzetközi nyomdai, csomagolási és papíripari vállalatokkal.

Az intézet oktatóinak célja, hogy hallgatóik olyan szakemberekké váljanak, akik a modern médiaiparban is megállják a helyüket. Ennek érdekében folyamatosan fejlesztik oktatási módszereiket és tartalmaikat.

Népszerűek a gyakorlatorientált képzések

Az intézet oktatási kínálata, különösen a szakmérnök képzések egyre népszerűbbek a hallgatók körében. Ennek egyik oka, hogy a képzések gyakorlatorientáltak, és a hallgatók már a tanulmányaik során megismerkedhetnek a szakma valódi kihívásaival.

Az intézet egyik legnépszerűbb képzési programja a nyomtatott kommunikáció szakmérnöki képzés. A képzés során a hallgatók megtanulhatják a nyomtatott médiák tervezésének, szerkesztésének, nyomdai előkészítésének és előállításának alapjait.

A másik népszerű képzés a csomagolástechnológus szakmérnöki képzés. A képzés során a hallgatók megtanulhatják a csomagolóanyagok tulajdonságait, a csomagolóipari folyamatokat és a csomagolóanyagok tervezésének és gyártásának alapjait.

Új képzésként várja a jelentkezőket az intézet a Folyamatfejlesztő szakmérnök/szakember szakirányú továbbképzésre is.

Szakmai gyakorlatok a hazai és nemzetközi vállalatoknál

Az intézet oktatói nagy hangsúlyt fektetnek a gyakorlati oktatásra. A hallgatók már a tanulmányaik során lehetőséget kapnak arra, hogy szakmai gyakorlatot végezzenek hazai és nemzetközi vállalatoknál. A gyakorlatok során a hallgatók betekintést nyerhetnek a szakma valódi kihívásaiba, és olyan tapasztalatokat szerezhetnek, amelyek később a munkaerőpiacon is előnyükre válnak.

Kutatói projektek

Az intézet oktatói aktívan részt vesznek a kutatásban is. A kutatási projektek során az oktatók új tudományos eredményeket érnek el, amelyek hozzájárulnak a szakma fejlődéséhez.

A kutatási eredmények az oktatásban is hasznosíthatók, így a hallgatók a legújabb tudományos eredményekkel ismerkedhetnek meg.

Végső cél: a hallgatók sikeres karrierje

Az intézet oktatói elkötelezettek abban, hogy hallgatóik sikeres karriert érjenek el. Ennek érdekében mindent megtesznek annak érdekében, hogy a hallgatók a lehető legmagasabb szintű szakmai tudást és gyakorlati tapasztalatot szerezzenek.