Sikeresen záróvizsgázott az első csomagolástechnológus és nyomtatott kommunikáció szakmérnök és szakember évfolyam a Rejtő Karon

Kiemelkedő eredmények születtek az Óbudai Egyetem Rejtő Karán a Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézet által szervezett csomagolástechnológus szakmérnök és szakember, valamint nyomtatott kommunikáció szakmérnök és szakember szak záróvizsgáin.

Dr. habil. Koltai László a képzés indítása kapcsán úgy fogalmazott: „A nyomda és csomagolóipar mindenhol kiemelt szerepet játszik a modern gazdaságokban. A technológiai és anyagtudományi fejlesztések és a korszerű termek előállításhoz elengedhetetlenek a képzett szakemberek a csomagolóiparban és a nyomdai szolgáltatások területén is. Egyetemünk Rejtő Kara az országban egyedülálló módon, komoly szaktudással és nagy hagyományokkal rendelkezik a csomagolóipar és nyomdaipar területén, így időben képes volt reagálni a felmerülő munkaerőpiaci igényekre.”

A hiánypótló szakirányú továbbképzéseket 2021-ben indította az Intézet, melyek első generációs végzősei idén nyáron adtak számot tudásukról a záróvizsga bizottságok előtt. Az egyik legfontosabb képzési cél az volt, hogy a szakmérnökök képesek legyenek felismerni az iparág legújabb trendjeit és technológiái irányait, valamint innovatív megoldásokat tudjanak találni a kihívásokra, de emellett munkájuk során vegyék figyelembe az esztétikát, a funkcionalitást és a fenntarthatóságot is.

Az idei záróvizsgák során a 17 hallgató mutatta be a három szemeszter során megszerzett gyakorlati tudását és tapasztalatait összegző diplomamunkáját. De a végzősök számot adtak elméleti szaktudásukról is.

A két vizsgabizottság az Egyetem oktatóiból és a nyomda- és csomagolóipar elismert szakembereiből és vezetőiből állt, akik a diákok részletes szakmai prezentációit és projektmunkáit értékelték. A vizsgák során a diákoknak az iparágukkal kapcsolatos szélesebb körű szakmai ismereteket is be kellett mutatniuk.

Nagy Miklós vizsgaelnök, a Csomagolási és Anyagmozgatási Országos Szövetség főtitkára az eredmények kapcsán úgy fogalmazott: „Kiemelten fontos a magyar gazdaság és a csomagolóipar számára a jól felkészült és korszerű ismeretekkel rendelkező szakember, mivel a technológia és a gazdasági és társadalmi környezet változásaira okosan és hatékonyan kell reagálnunk. Ehhez pedig tudásra és kreativitásra van szükség.”

Kerekes Imréné vizsgaelnök, a Debreceni Egyetem címzetes egyetemi docense is elismerte a hallgatók felkészültségét és kiemelte a dolgozatokban bemutatott innovatív megoldásokat. Úgy fogalmazott: A záróvizsgák kiemelkedően magas színvonala és a hallgatók kiváló teljesítménye alapján az Óbudai Egyetem Rejtő Kara méltán lehet büszke nyomda és csomagolóipari mérnökök képzésére.”

A bizottságok elnökei egyetértettek abban, hogy az eredmény nagy mértékben hozzájárul a vállalkozások és az ipari szektor számára elérhető tehetséges és kreatív szakemberek növekvő számához.

Prof. Dr. Horváth Csaba címzetes egyetemi tanár a nyomtatott kommunikáció szakmérnök és szakember szak vezető tanára és Tiefbrunner Anna címzetes egyetemi docens a csomagolástechnológus szakmérnök és szakember szak vezető tanára is gratulált a végzős hallgatóknak az elért eredményekhez. Köszöntő beszédükben úgy fogalmaztak: „Arra ösztönözzük önöket, hogy vigyék előre a nyomda és csomagolóipart, és legyenek aktívak a gazdaság és a társadalom jövőjének megteremtésében is.”

Gratulálunk végzőseinknek kiemelkedő eredményeikhez!