Idén is ott voltunk a nyomdász szakma rangos versenyének zsűrizésén

2023. szeptember 5-e és 6-a között zajlott a Best Print Hungary verseny zsűrizése, mellyen évek óta a magyar nyomtatott kommunikáció legkiválóbb termékei mérettetnek meg. A zsűri a szakma ismert és elismert tagjaiból állt.

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézetéből Prokai Piroska mestertanár is részt vett a pályamunkák elbírálásában. Az évente meghirdetésre kerülő verseny kétnapos zsűrizése alatt 24 különböző cég, 114 db termékét egyenként három-három fő független zsűritag pontozta.

A verseny során a Best Print Hungary kategória díjjak különböző alkategóriába (könyv, periodika, reklám és marketing kiadványok, csomagolóanyag, digitális nyomatott termék, különleges kivitelű kiadványok, valamint biztonsági kiadványok) kerülnek kiosztásra.

A sikeres pályázók valamelyike a Best Print Hungary grafikai, nyomtatási illetve finishing nagydíjaira, továbbá a külső szakmai szervezetek (Csomagolási és Anyagmozgatási Országos Szövetség, Papír- és Nyomdaipari Műszaki Egyesület valamint a Nyomtatott Kommunikáció Alapítvány) által felajánlott díjak valamelyikére is szert tehet.

A versenyre, Junior alkategóriában, diákok is pályázhatnak saját tervezésű és kivitelezésű nyomtatott termékeikkel.

A verseny ünnepélyes díjkiosztójára 2023.szeptember 28-án kerül sor a Papír- és Nyomdaipari Műszaki Egyesület és a Nyomda- és Papíripari Szövetség közös rendezvényén.