A GS1 Magyarország mesterkurzusa a Rejtő Karon

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Karának terméktervező szakos hallgatói számára tartott szakmai előadást Magyar Róbert 2023. október 4-én a GS1 Magyarország munkatársa. Az előadás egy többrészes mesterkurzus első alkalma volt. Az előadássorozat kapcsolódik a GS1 Egyetemi- és Felnőttképzési programjához is. A programon a hallgatókat a cég részéről Kecskés Katalin menedzser is köszöntötte.

A GS1 Magyarország, mint a GS1 hivatalos és kizárólagos magyarországi képviselete, fontosnak tartja a felsőoktatási intézményekkel való kapcsolatának folyamatos fejlesztését. Ennek keretében ápol évek óta szoros kapcsolatot az Óbudai Egyetem Rejtő Karával.

Magyar Róbert felsőoktatási referens az előadás elején bemutatta a GS1 Magyarországot, valamint a szervezet által nyújtott szolgáltatásokat. A GS1 Magyarország egy nonprofit szervezet, amely a kereskedelmi láncok és beszállítók közötti információcsere hatékonyságának javítását tűzte ki célul.

A szervezet által nyújtott szolgáltatások közé tartozik a globális termékazonosítók (GTIN), a logisztikai adatok egységesítése (EDI), valamint a kereskedelmi adatok elemzése.

A mesterkurzus során a hallgatók megismerhetik a szabványok szerepét a mindennapokban, az automatikus azonosítás szerepét és célját, illetve a kereskedelmi áru csomagolásán található azonosítók és jelölők rendszerét is.

Az interaktív foglalkozások során gyakorlati feladatok is segítik a téma megértését. Például egy szabvány útmutató alapján a hallgatók több példán keresztül, esetenként eldönthetik, hogy a termékre, illetve a magasabb szintű csomagolásokra kell-e új termékazonosítót képezni az adott példában érintett változás esetén.

A bemutatott témák egyre nagyobb jelentőséget kapnak a terméktervezésben is. A terméktervezés során fontos figyelembe venni a kereskedelmi szempontokat, például a termék tárolásához és szállításához szükséges logisztikai információkat, költségeket, valamint a termék fogyasztói igényeknek való megfelelését.

Az előadás során a hallgatók kérdéseket is feltehettek a GS1 munkatársainak a karrierlehetőségekről és a szakma jövőjéről.

Az első visszajelzések alapján a programot a hallgatók pozitívan értékelték, és hasznosnak találták a kapott tájékoztatásokat.