Grafikarácsony 2024 – Izgalmas és innovatív ötletek az Intézet támogatásával

Immár kilencedik alkalommal szervezte meg a „Grafikarácsonyt” és a papír karácsonyfadísz tervező versenyt a Magyar Grafika folyóirat, amelyre az ország több pontjáról művészeti és nyomdászati iskolák tanulói pályáztak.  

A Rejtő Kar Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézete is képviseltette magát a PIM Petőfi Irodalmi Múzeumban és a FUGA Budapesti Építészeti Központban megrendezett programon, ahova hét intézmény több mint 120 diákja és a nyomdaipar iránt érdeklődő érkezett.

A rendezvényen bemutatkoztak a legújabb grafikai trendek és technológiák, valamint lehetőséget nyújtottak a fiatal tehetségeknek, hogy megmutassák alkotásaikat a versenyen. Az első helyezett pályaműve, egy stancolt papír karácsonyfadísz, mellékletként minden Magyar Grafika olvasóhoz eljutott.

Farkasné Kóka Zsuzsanna, az Óbudai Egyetem mestertanára az esemény kapcsán elmondta: „A rendezvény is bizonyította, hogy a nyomdaipar egy izgalmas és innovatív terület, amely számos lehetőséget kínál a fiatal tehetségek számára. Fontos megemlíteni, hogy ez a terület a felsőoktatásban ma Magyarországon csak az Óbudai Egyetemen érhető el.”


Téli záróvizsgák a Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézetben 2025-ben

Az Óbudai Egyetem Rejtő Karának Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézete 2025. január 28-án 9:00 órától szakmérnöki-, 29-én 9:00 órától összevont BSc és MSc záróvizsgát tart a Doberdó úti épületben, a D-407-es teremben.

A záróvizsgára a Neptun rendszeren keresztül lehetett jelentkezni.

A záróvizsgával kapcsolatos részletes információkat a Neptun rendszerben és az intézet honlapján találják: https://mki.rkk.uni-obuda.hu/szakdolgozat-zarovizsga/

Kérdések esetén kérjük, forduljanak konzulensükhöz!

Sok sikert kívánunk a záróvizsgához!

Látogatóban ipari partnereinknél: decemberi üzemlátogatások az Intézet szervezésében

Az Óbudai Egyetem Rejtő Karának könnyűipari mérnök szakos hallgatói izgalmas és értékes tapasztalatokkal gazdagodhattak a decemberben szervezett gyakorlati foglalkozásokon és üzemlátogatásokon Prokai Piroska mesteranár vezetésével.

A harmadik évfolyamos ITF-es csomagolástechnológus hallgatók számára a Papyrus Hungária Cash&Carry Forgách utcai Áruház nyújtott egyedülálló lehetőséget. A hallgatók Hegyi Kovács Tímea lelkes előadásában mélyebben megismerkedhettek a papír sokrétű világával, és számos kreatív felhasználási módot vizsgálhattak meg. A gyakorlat során a hallgatók testközelből tapasztalhatták meg, hogy a papír nemcsak egy alapanyag, hanem egy rendkívül sokoldalú és inspiráló eszköz is lehet a csomagolástechnológiában.

Az első évfolyamos könnyűipari mérnök szakos hallgatók számára a Kiscelli Múzeum és a Goldberg Textilipari Gyűjtemény nyújtott izgalmas tanulási élményt. A nyomdatörténeti és textilnyomtatási kiállítások megtekintésével a hallgatók szemléletes képet kaphattak a könnyűipar történetéről és fejlődéséről. Az elméleti ismeretek így könnyebben kapcsolódtak a gyakorlati példákhoz, és a hallgatók mélyebb megértésre tehettek szert.

Az első éves székelyudvarhelyi könnyűipari mérnök hallgatói pedig a Cetate Production Kft.-ben látogattak el, ahol a rendezvénysátrak készítésének technológiai folyamatát ismerhették meg. A gyakorlati bemutató során a hallgatók betekintést nyerhettek a gyártási folyamatokba, és megismerkedhettek a különböző anyagok és technológiák alkalmazásával.

Prókai Piroska a látogatások kapcsán úgy fogalmazott: „Ezek a gyakorlati tapasztalatok kiemelten fontosak a hallgatók számára, hiszen lehetőséget nyújtanak arra, hogy elméleti tudásukat a gyakorlatban is kipróbálják, és közelebb kerüljenek a munka világához.” Elmondta továbbá, hogy  Aa látogatások során a hallgatók nemcsak szakmai ismereteket szereznek, hanem olyan soft skilleket is fejleszthetnek, mint a csapatmunka, a kommunikáció és a problémamegoldás.

Az egyetem és a vállalatok közötti szoros és széleskörű együttműködésnek köszönhetően a hallgatók már az egyetemi évek alatt felkészülhetnek a jövő kihívásaira.

Andor-nap Békéscsabán

Az Óbudai Egyetem Rejtő Kar Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézetének munkatársai színes programmal képviseltették magukat a Békéscsabai SZC. Szent-Györgyi Albert Szakgimnázium és Kollégium aulájában megrendezett Andor napi beiskolázási rendezvényen.

A hagyományosnak számító eseményen az érdeklődő diákok és szüleik számos felsőoktatási intézmény képzési kínálatával ismerkedhettek meg. Az Óbudai Egyetem Rejtő Karának standjánál különösen nagy volt a forgalom, hiszen a kar innovatív és gyakorlatorientált képzései igen vonzóak a fiatalok számára.

Az intézet munkatársai Dr. Kormány Eszter intézetigazgató helyettes, Farkasné Kóka Zsuzsa és Csillagné Kiss Mariann mestertanárok részletes tájékoztatást adtak a médiatechnológia, a könnyűipar és a nyomda- és csomagolóipari területek iránt érdeklődőknek. A standon bemutatták a kar legújabb fejlesztéseit, valamint a hallgatók által elért eredményeket. A résztvevők megismerkedhettek a duális képzések előnyeivel, a kutatási lehetőségekkel, valamint a kar ipari partnereinek kínálta gyakorlati tudás megszerzésének lehetőségével.

Dr. Kormány Eszter elmondta, hogy az Óbudai Egyetem Rejtő Kar a hazai felsőoktatás egyik meghatározó szereplője, amely a gyakorlatorientált képzésre és az ipari partnerekkel való szoros együttműködésre helyezi a hangsúlyt. A kar hallgatói számos hazai és nemzetközi versenyen érnek el kimagasló eredményeket, és a végzettek könnyen elhelyezkednek a munkaerőpiacon.

Az Andor napi beiskolázási rendezvény kiváló lehetőséget biztosított az Óbudai Egyetem Rejtő Karának, hogy bemutassa képzési kínálatát a Békéscsabai régió fiataljainak. A személyes találkozás során a diákok és szüleik részletes információkat kaphattak a karról, és feltehették kérdéseiket a képzésekkel kapcsolatban.

Az eseményen résztvevő diákok közül sokan biztosan úgy döntöttek majd, hogy az Óbudai Egyetem Rejtő Karán folytatják tanulmányaikat. Az intézet munkatársai bíznak abban, hogy a jövő mérnökei közül többen is az RKK-n tanulnak majd.