Sikeres tanévet zárt az Óbudai Egyetem Rejtő Karának Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézete

A Rejtő Kar Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézetének munkatársai tanévzáró intézeti értekezleten tekintették át a 2023/2024-es tanévben elért eredményeket.

Dr. habil Koltai László intézetvezető beszámolójában kiemelte, hogy a tanév során sikeresen megvalósultak a kitűzött célok. Az MKI hallgatói kiváló eredményeket értek el a tanulásban, és számos versenyen is eredményesen szerepeltek. Az intézet oktatói aktívan részt vettek kutatási projektekben, és publikációkban tették közzé eredményeiket.

Az MKI erősítette kapcsolatait az ipari partnerekkel, és számos új együttműködést alakított ki.

Folyamatfejlesztő szakmérnök és szakemberképzést akkreditáltatott az intézet, amelynek hirdetési kampánya elindult, az első jelentkezők regisztráltak a képzésre.

Sikeresen szervezte meg az Intézet a Cs+P konferenciát, amelyen közel 140-en vettek részt.

Számos üzemlátogatást szerveztek az Intézet munkatársai, amelyek segítették a hallgatók megismertetését a termelő üzemekkel.

Komoly erőfeszítést igényelt a költözés és a rendkívüli selejtezés az Intézetben, amelyet a Doberdó úti épületben kialakítandó konditerem tett szükségessé. Hamarosan megkezdődnek az új helyszínen a hagyományőrző műhely munkálatai is.

Új tudományos eredmények létrejöttét is támogatta az Intézet, témavezetőként két kolléga hallgatója is sikeresen védte meg PhD disszertációját.

Fontos szakmai szempontból, hogy részt vett két MKI-s kolléga a Düsseldorfban, Németországban négyévente megrendezésre kerülő Drupa kiállításon és szakvásáron.

Sikeresen szerepelt a Rejtő Kar is az RRF pályázaton, ennek eredményeként 18 új számítógép került beszerzésre a 201-es tervezői és grafikai laboratórium korszerűsítésére, az ott lévő teljes géppark lecserélésével. Ezzel párhuzamosan az intézeti számítógépek felülvizsgálata és fejlesztése is megtörtént. Az informatikai fejlesztés részeként beszerzésre került egy új Samsung okostábla is a 407-es terembe.

Az intézet igazgatója megköszönte a kollégák munkáját és záró gondolataiban elmondta, hogy büszke az MKI munkatársaira és hallgatóira, és bizalommal tekint a jövőbe. Az MKI elkötelezett a mellett, hogy a hallgatóknak a legmagasabb színvonalú oktatást nyújtsa, és hozzájáruljon a magyar nyomda- és csomagolóipar valamint minőségügy és könnyűipar fejlődéséhez.

A tanévzáró értekezlet után az MKI munkatársai kötetlenebb hangulatban, a kollégák kulináris remekeivel ünnepelték a tanév végét.