Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karának idei pedagógusnapi ünnepsége nemcsak az elmúlt félév gazdag szakmai programjainak és nemzetközi sikereinek – köztük az ICEEE Szimpóziumnak vagy a RETÖRKI-vel kötött stratégiai megállapodásnak – az összegzésére adott alkalmat, hanem arra is, hogy a Kar legkiválóbb szakembereit részesítsék elismeremben. Az ünnepi eseményen a Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézet oktatói és vezetői szakmaielismeréseket kaptak, bizonyítva az intézetben folyó munka magas színvonalát.

Az elismerések sorát a Kar első számú vezetője, Dr. habil. Koltai László dékán nyitotta meg, aki az egyetem iránt tanúsított elkötelezett és áldozatos munkájáért az intézmény rektorától vehette át a rangos Egyetem díszérme kitüntetést. Dékán vezetői és oktatói tevékenysége mellett az intézet szakmai bázisának erősítésében is kulcsszerepet játszik. Hasonlóan kiemelkedő egyetemi szintű elismerésben részesült Koltai Piroska is, aki magas szintű oktatási és szakmai tevékenysége, valamint a kar hírnevének öregbítése révén Címzetes egyetemi docens kitüntető címet kapott, tovább erősítve az intézet tudományos és oktatási presztízsét.

A kari szintű elismerések terén az intézet egyik legmeghatározóbb tartóoszlopa, Dr. Kormány Eszter egyetemi adjunktus és intézetigazgató-helyettes vehette át a Rejtő Sándor Emlékérmet. A kitüntetés méltán illeti meg őt, hiszen több évtizedes oktatómunkája mellett a Kar Neptun rendszergazdájaként is nélkülözhetetlen, áldozatos tevékenységet végez. Problémamegoldó gondolkodása, türelme és az adminisztratív folyamatok hatékony működtetése révén kollégái és a hallgatók körében egyaránt hatalmas megbecsülésnek örvend.

Az intézetben munka folytonosságát, a lojalitást és a széles körű szakmai elkötelezettséget hűen tükrözik a Törzsgárda elismerések és a külső szakmai díjak is, amelyeknél szintén az intézet munkatársai álltak a középpontban. Kertész Zoltán mestertanár kettős elismerésben is részesült: a minőségügyi képzés területén végzett magas színvonalú oktatómunkájáért, valamint az intézet műszaki-informatikai hátterének precíz biztosításáért Dékáni Dicséretet kapott, mindemellett pedig a 20 éves hűséges munkájáért járó Törzsgárda tagságot is átvehette.

Ugyancsak a Kar iránti elkötelezettségét bizonyítja Prokai Piroska, akit egyrészt a 25 éves kitartó, az intézményt támogató munkásságáért köszöntöttek a Törzsgárda tagjai között. Másrészt az ünnepség kontextusában külön büszkeséggel adhattunk hírt arról, hogy elnyerte a Nyomda- és Papíripari Szövetség Vértes Gábor díját is. Ez a rangos szakmai elismerés azok tevékenységét méltatja, akik valamely szövetségi cél megvalósítása érdekében, külön díjazás nélkül, önkéntes munkával tesznek a szakma fejlődéséért, így ez a díj Prokai Piroska példaértékű társadalmi és szakmai szerepvállalásának is igazi koronája.

A Médiatechnológiai és Könnyűipari Intézet munkatársai ezen az ünnepségen is bizonyságát adták annak, hogy a szakmai alázat, a technológiai fejlődés iránti elkötelezettség és a hallgatók generációinak oktatása olyan biztos alapokat teremt, amelyre az Óbudai Egyetem és a Rejtő Kar büszkén építheti a jövőjét.

Szívből gratulálunk az intézet minden kitüntetettjének!