Büszkék vagyunk – Prokai Piroskát a Méditechnológiai és Könnyűipari Intézet munkatársát jelölték a Kopp-Skrabski-díjra

A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom idén is meghirdette a Kopp-Skrabski-díjat, amely a családokért és közösségekért végzett kiemelkedő munkát ismeri el.  A Mozgalom a Tudományos Kopp-Skrabski díját azzal a szándékkal alapította, hogy azon magyar kutatók, akik a család témakörével bármilyen kontextusban foglalkoznak tudományos munkásságuk során, és teszik ezt magas színvonalon, részesülhessenek ebben az elismerésben és a díjjal járó közfigyelemben is.

Az idei jelöltek között van Prokai Piroska, a Rejtő Kar mestertanára és az Óbudai Egyetem

Esélyegyenlőségi Bizottság – hallgatói ügyekkel foglalkozó albizottságának vezetője. A visszajelzések alapján Prokai tanárnő  bekerült a 35 év feletti kategóriában az öt szűkített listás jelölt közé, a szakmai zsűri többkörös előválogatása után.

Prokai tanárnő elkötelezett nevelő. Kiváló szociális érzéke és megbízhatósága miatt 2003-ban felkérést kapott, hogy támogassa a fogyatékossággal élő hallgatókat az Egyetemen. Azóta folyamatosan tevékenykedik a fogyatékossággal élő hallgatók érdekében. Mintegy 10 évet kollégiumi nevelőtanárként dolgozott a Doberdó úti Kiss Árpád Kollégiumban, a diákokkal együtt töltve a mindennapjait. 2018 óta Patronáló tanárként igyekszik támogatni az elsőéves hallgatókat.

Gratulálunk a jelöléshez!